Nie składamy broni!

Nie składamy broni!

LKS Masłowice 3 : 1 GKS Chojne

W sobotnie popołudnie na boisku w Masłowicach zmierzyliśmy się z drużyną GKS Chojne (8 miejsce w tabeli). Na mecz wyszliśmy w pełni zmobilizowani. Wiedzieliśmy, że brak punktów w tym meczu mocno skomplikuje nam walkę o utrzymanie w klasie okręgowej.

Od początku meczu tworzyliśmy sytuację, które jednak nie były na tyle dobre aby sfinalizować je bramką. Jednak w 12 minucie dopięliśmy swego! Świetne zachowanie w polu karnym naszego snajpera Błażeja Gajęckiego, zwód, strzał w dłuższy róg, 1:0 !

W sobotę świetnie funkcjonowały nasze skrzydła, raz po raz wyprowadzaliśmy akcje. Umiejętnie ustawieni w obronie, w 35 minucie wyprowadzamy zabójczą kontrą. Bartek Pawlak “zabrał się” z piłką od obrony i niczym “Pendolino” w ekspresowym tempie wkroczył na połowę przeciwnika, podał na wolne pole do Maćka Skrzypeckiego, który nie zmarnował okazji i strzela bramkę! 2:0! Świetna pierwsza połowa w naszym wykonaniu.

Drugą połowę zaczynamy ospale. Dużo walki w środkowej strefie boiska. Nie był to fragment meczu piękny dla oka. Naszą chwilową zadyszkę niestety wykorzystali goście. Po błędzie w obronie Chojne w 62 minucie strzelają bramkę kontaktową. 2:1.

Wynik zrobił się nerwowy. Potrzebna była bramka dla naszego zespołu aby uspokoić sytuację na boisku i naszych kibiców. Nasze próby strzelenia nie przynosiły skutku. Nadeszła 71 minuta. Rzut z autu dla Masłowic. Piłka rzucona na róg “piątki”, gdzie czekał na piłkę Rafał Borucki. Uderza piłkę odwrócony plecami za siebie, wysoka parabola lotu piłki nie wskazywała na udany strzał…. ale jednak idealnie wpada w okienko bramki! Gol marzenie! Wielka radość naszego Teamu!  Według nas bramka sezonu!

Drużyna z gości co raz śmielej atakowała, przez co mieliśmy więcej miejsca na konstruowanie ataków i dobicie przeciwnika. Liczne próby strzelenia czwartej bramki nie przyniosły skutku. Wynik do końca nie uległ zmianie. Wygrywamy 3:1 !

 

Bramki dla naszego zespołu :

  • 12′ Błażej Gajęcki

  • 35′ Maciej Skrzypecki

  • 71′ Rafał Borucki 

Bramki dla zespołu GKS Chojne :

  • 62′ Łukasz Świtała

 

25.05.2019 następny mecz sieradzkiej ligi okręgowej o godzinie 17:00 zagramy na wyjeździe z LKS Czarni Rząśnia.

 

tekst: Damian Jasiński