Naj­ważniej­sze zwy­cięstwa przychodzą zaw­sze po naj­większych tru­dach, po­nieważ wszys­tkie inne po­zos­tają niedocenione

LKS Masłowice 2 : 1 TS Janiszewice

Zaczynając relację z meczu z Janiszewicami należy odnieść się do naszych trudności kadrowych. Plaga kontuzji, która trwa od przygotowań do rundy jesiennych aż do teraz nie ustaje (w ostatnim czasie z powodu urazu kończyny dolnej wypadł nasz najlepszy snajper). Mimo to wiara w zwycięstwa cały czas nie ustaje.

1 Maja na boisku w Masłowicach podjęliśmy zespół z Janiszewic. Początek spotkania wyrównany. Obie drużyny próbowały znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Po pięknej akcji z lewego skrzydła i celnym dośrodkowaniu w 6 minucie meczu Daniel Gajęcki ,,pakuje” piłkę do siatki! Prowadzimy 1:0! Drużyna z Janiszewic nie składa broni i raz po raz atakuję naszą bramkę. Odpowiednia gra w obronie i umiejętności naszego bramkarza zapobiegły utracie bramki. Mieliśmy sytuację na podwyższenie wyniku, lecz nasza nieskuteczność i błędy sędziowskie sprawiły brak zmiany w rezultacie. Do przerwy 1:0 dla Masłowic!

W przerwie trener zwrócił uwagę, aby nie przespać początku drugiej połowy jak to mamy w zwyczaju. Można powiedzieć, udało się! Karny dla naszej drużyny na początku drugiej odsłony spotkania! Do karnego podszedł Krystian Pawłowski, stały egzekutor tego stałego fragmentu w naszym zespole. Niestety… przestrzelił.  Jak to mawiał Kazimierze Górski ,,niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Po raz kolejny to powiedzenie się sprawdziło. Tracimy bramkę po błędzie na prawym skrzydle. Wyrównana walka, akcja za akcję. Piłkarz z Janiszewic nie wytrzymał napięcia dostając żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Cel był prosty, udokumentować przewagę liczebną w postaci bramki. Plan prosty? Plan wykonany! Po pięknej wrzutce strzałem głową w 80 minucie Krystian Pawłowski pokonuje bramkarza! 2:1! Wynik do końca mógł ulec zmianie. Drużyna z Janiszewic napierała, lecz defensywa naszego zespołu stanęła na wysokości zadania. Koniec! 2:1! 3 punkty zostają w Masłowicach!

Wciąż jesteśmy w grze!

• 6′ Daniel Gajęcki

• 80′ Krystian Pawłowski

05.05.2019 następny mecz sieradzkiej ligi okręgowej o godzinie 15:00 zagramy na wyjeździe z LZS Brąszewice.

tekst: Damian Jasiński